ضخامت برش لیزر

تولید قطعات توسط برشکاری لیزر در مجموعه صنعتی برش لیزر یعقوبی به طور گسترده‌ در این صنعت پذیرفته شده است. برش لیزر مزایای مختلفی از جمله انعطاف‌پذیری بالا نسبت به پارامترهای فرآیند و نوع مواد از خود نشان داده و همچنین برای هندسه‌های پیچیده و دارای ابعاد مختلف قابل استفاده است در برش لیزر صفحات فلزی، تنش حرارتی در منطقه‌ای از مقطع برش گسترش یافته و خواص مواد و شرایط برش بر سطح تنش حرارتی تاثیر می‌گذارد.

ضخامت برش لیزر بر روی انواع ورق‌های فلزی از قبیل آهن، مس، گالوانیزه، استیل، برنج، آلومینیوم، آلیاژهای مختلف و هم‌چنین برش لیزر ورق‌های غیرفلزی نظیر تفلون، پلکسی و چوپ و فوم با ضخامت‌های مختلف می‌باشد که بسته به جنس، سختی آن و نوع ورق میزان حداکثر ضخامت برش آنها متفاوت می‌باشد. در جدول ذیل مشخصات حداکثر ضخامت‌ برش لیزر در چندین ورق مختلف ذکر شده است. ضمنا ممکن است بسته به جنس، کارخانه تولیدکننده و میزان سختی هرنوع از ورق‌های فلزی مقادیر حداکثر ضخامت‌های جدول زیر تا ۱۰% تغییر نماید.
دقت برش لیزر دستگاه در تمامی ورق‌های ذکر شده و در تمامی ضخامت‌های برش لیزر مختلف حداکثر تا ۰٫۱ میلی‌متر می‌باشد.

جدول ضخامت برش لیزر

انواع آلیاژ ضخامت برش لیزر
آهن ۲۰ میلی‌متر
مس ۶ میلی‌متر
برنج ۶ میلی‌متر
مس ۶ میلی‌متر
استیل ۱۵میلی‌متر
گالوانیزه ۱۵میلی‌متر
آلومینیوم ۶ میلی‌متر
غیر فلزات مثل تفلون و … ۲۰ میلی‌متر

نوع ضخامت برش لیزر

پروسه لیزر روش دقیقی برای برش فلزات با ضخامت از رنج دهم میلی‌متر تا ۲۵میلی‌متر است. مهم‌ترین مزیت برش لیزر دقت و کیفیت بالای سطح برش و لبه‌های برش در ضخامت‌های کم است. مزیت دیگر برش لیزر سادگی کارکرد با دستگاه است که امکان برش اتوماتیک بدون دخالت و حتی اپراتوری را فراهم می‌کند.
سرعت برش‌کاری در لیزر به نوع لیزر و توان آن وابسته است، در ضخامت‌های کم لیزر سرعت برشکاری بالایی دارد و در ضخامت‌های بالا سرعت آن به شدت کاهش پیدا می‌کند. به علت متفاوت بودن ضریب جذب فلزات مختلف، امکان برشکاری تمام فلزات با یک نوع لیزر وجود ندارد، لیزر گاز کربن با طول موج بلند برای برش فولاد مناسب است ولی برای فلزات رنگی و حتی فولادهای گالوانیزه مناسب نیست و باید از لیزر فیبر استفاده کرد. برش لیزر در دقت‌های بالا و ضخامت‌های زیر ۱۰میلی‌متر بهترین روش است.

نکات مهم برش لیزر

زاویه کونیک: به معنای تغییر قطر سوراخ در ضخامت برش است.
تولید پلیسه: قطعا هر چه پلیسه تولید شده بعد از برش کمتر باشد کیفیت نهایی بهتر بوده و نیاز به فرآیند ماشین‌کاری ثانویه کمتر می‌شود.
کرف (Kerf): کرف در واقع کوچک‌ترین شعاع قابل برش را مشخص می‌کند که وابسته به ضخامت ورق می‌باشد و بهتر است در طراحی لحاظ گردد. به عنوان مثال گوشه‌های بسیار تیز باید r ای حداقل معادل با کرف داشته باشد. همچنین حداقل سوراخ‌های قابل ایجاد در ورق‌های فلزی وابسته با ضخامت ورق است. بدیهی است که هر چه کرف دستگاه کمتر باشد قابلیت برش کانتورهای پیچیده‌تر و دنده‌های ریز ضخیم، بیشتر می شود.
سرعت برش: بستگی زیادی به قابلیت‌های دستگاه و توان اشعه لیزر دارد. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد امکان بالاتر بردن سرعت برش را فراهم می‌آورد.
صافی سطح: یکی از مهم‌ترین پارامترها در برش صافی سطح و عدم اکسید شدن می‌باشد که با تلفیق تکنولوژی‌های مختلف و تنظیم صحیح و با دقت پارامترهای کنترلی همچون نوع گاز، فشار گاز، سرعت برش و تنظیم توان اشعه لیزر ایجاد می‌شود.

برش لیزر

پولتوسعه دهندهوبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *