مرور کلی برش لیزر فولاد

تولید قطعات توسط برشکاری لیزر در مجموعه صنعتی برش لیزر یعقوبی به طور گسترده‌ در این صنعت پذیرفته شده است. برش لیزر مزایای مختلفی از جمله انعطاف‌پذیری بالا نسبت به پارامترهای فرآیند و نوع مواد از خود نشان داده و همچنین برای هندسه‌های پیچیده و دارای ابعاد مختلف قابل استفاده است در برش لیزر صفحات فلزی، تنش حرارتی در منطقه‌ای از مقطع برش گسترش یافته و خواص مواد و شرایط برش بر سطح تنش حرارتی تاثیر می‌گذارد.

فولاد یکی از رایج‌ترین فلزات مورد استفاده صنایع در سراسر جهان است و از همین رو برش لیزر فولاد یکی از مهم‌ترین فرایندهای تولید است. یکی از محبوب‌ترین فلزات در بازار، فولاد ضدزنگ است که البته گران‌تر از سایر انواع فولاد است. اما مقاومت مکانیکی، مقاومت در برابر خوردگی و کیفیت بالا، آن را به طور گسترده‌ای در صنایع متعدد پرکاربرد ساخته است. مجموعه صنعتی پرشیا لیزر تا کنون بیش از هزاران مورد ورق‌های فولادی ضدزنگ را برای صنایع مختلف، طراحی و برش داده است. برش لیزر فولاد با ضخامت‌های زیر یک میلیمتر تا ۱۲ میلیمتر با دستگاه‌های مجموعه صنعتی پرشیا لیزر با کیفیت و دقتی بی‌نقص و استثنایی انجام می‌شود.

برش لیزر فولاد

برش فولاد بوسیله لیزر دارای مزایایی می‌باشد که از آن جمله می‌توان به خلاقیت در طراحی، انعطاف‌پذیری و ایجاد طرح‌های پیچیده، دقت بسیار بالا،  سرعت بالا، قیمت پایین، دقت یکسان در برش‌های تکراری، بالا بودن کیفیت لبه برش، داشتن کمترین ضایعات و پرتی، عدم ایجاد تغییرات در ساختار فلز، انجام برش به شکل سری، تولید هم‌زمان قطعاتی با ضخامت یکسان بصورت همزمان و حذف چند مرحله‌ای روند تولید قطعات اشاره کرد. در مجموعه صنعتی پرشیا لیزر عموما طیف گسترده‌ای از ورق‌های کوچک و بزرگ فولاد معمولی و یا ضدزنگ در ضخامت‌های مختلف در انبار نگه‌داری می‌شود و با این حال اگر متریال مدنظر مشتری موجود نباشد، معمولا ظرف ۲۴ ساعت برای مشتری فراهم می‌شود.
برش لیزر فولاد ضدزنگ دومین کاربرد رایج تکنولوژی برش لیزر است. کیفیت برش لیزر با استفاده از گاز نیتروژن کمک می‌کند که سطح جزئیات قابل دستیابی بالاتر رود و ضخامت‌ها و طرح‌های دقیق‌تر و ظریف‌تری تولید شود. تیم متخصص مجموعه صنعتی پرشیا لیزر برش لیزر فولاد ضدزنگ (استیل ضدزنگ) را برای صنایع مختلف دارویی، پزشکی، غذایی و شیمیایی طی پروژه‌های مختلف انجام داده است.

نکات مهم برش لیزر فولاد

زاویه کونیک: به معنای تغییر قطر سوراخ در ضخامت برش است.
تولید پلیسه: قطعا هر چه پلیسه تولید شده بعد از برش کمتر باشد کیفیت نهایی بهتر بوده و نیاز به فرآیند ماشین‌کاری ثانویه کمتر می‌شود.
کرف (Kerf): کرف در واقع کوچک‌ترین شعاع قابل برش را مشخص می‌کند که وابسته به ضخامت ورق می‌باشد و بهتر است در طراحی لحاظ گردد. به عنوان مثال گوشه‌های بسیار تیز باید r ای حداقل معادل با کرف داشته باشد. همچنین حداقل سوراخ‌های قابل ایجاد در ورق‌های فلزی وابسته با ضخامت ورق است. بدیهی است که هر چه کرف دستگاه کمتر باشد قابلیت برش کانتورهای پیچیده‌تر و دنده‌های ریز ضخیم، بیشتر می شود.
سرعت برش: بستگی زیادی به قابلیت‌های دستگاه و توان اشعه لیزر دارد. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد امکان بالاتر بردن سرعت برش را فراهم می‌آورد.
صافی سطح: یکی از مهم‌ترین پارامترها در برش صافی سطح و عدم اکسید شدن می‌باشد که با تلفیق تکنولوژی‌های مختلف و تنظیم صحیح و با دقت پارامترهای کنترلی همچون نوع گاز، فشار گاز، سرعت برش و تنظیم توان اشعه لیزر ایجاد می‌شود.

برش لیزر

پولتوسعه دهندهوبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *