مرور کلی برش لیزر لوله

دستگاه‌های برش لیزر لوله و پروفیل با استفاده از لیزر Fiber پرتوان؛ قابلیت برش انواع لوله‌های فلزی از جمله آهن، استیل، طلا، نقره، برنج، مس، نیکل و آلومینیوم را دارد. این دستگاه‌ها در صنایع فلزی شامل خودروسازی، قطعه‌سازی، کابین‌سازی، هوافضا و نظامی کاربرد دارند.
سرعت بالای برش، حداقل ناحیه HAZ، برش فلزات رنگین، پهنای برش کم و هزینه‌های پائین تعمیر و نگهداری نسبت به سایر روش‌های برش از جمله مزایای برش لیزر لوله است. نازل لیزر، مجهز به سیستم حرکتی کاملاً خودکار سریع است (Auto Focus). زمانی که نقطه کانونی به درستی حفظ شود عملیات برش لیزر لوله کاملاً دقیق و سریع خواهد بود، همچنین می‌تواند ثبات عرضی برش را تضمین کند و کیفیت بالایی در برش ارائه دهد.

برش لیزر لوله دارای روتاری ست شده با دستگاه است به طوری که توانایی ایجاد انواع اشکال هندسی بر روی لوله و پروفیل فلزی را دارد. دستگاه برش لیزر فلزات می‌تواند برش لوله و میله را به صورت صاف و عریب با ظرافت و زیبایی و سرعت بالا انجام دهد. برش لیزر لوله جدیدترین تکنولوژی برش لیزر روز دنیا می‌باشد که دارای سرعت، ظرافت و تمیزی بسیار بالا است و از طرفی امروزه با بالا رفتن هزینه‌های برق بحث کم‌مصرف بودن تکنولوژی برش لیزر بسیار مهم می‌باشد که مصرف برق این ماشین‌ها بسیار پایین‌تر از دستگاه‌های مکانیکی قدیمی است.

مزایای برش لیزر لوله

برش لوله بوسیله لیزر دارای مزایایی می‌باشد که از آن جمله می‌توان به خلاقیت در طراحی، انعطاف‌پذیری و ایجاد طرح‌های پیچیده، دقت بسیار بالا،  سرعت بالا، قیمت پایین، دقت یکسان در برش‌های تکراری، بالا بودن کیفیت لبه برش، داشتن کمترین ضایعات و پرتی، عدم ایجاد تغییرات در ساختار فلز، انجام برش به شکل سری، تولید هم‌زمان قطعاتی با ضخامت یکسان بصورت همزمان و حذف چند مرحله‌ای روند تولید قطعات اشاره کرد.
دقت، سرعت و ظرافت سرلوحه کار لیزر برش لوله به شمار می‌رود و کیفت یکسان برش در تمامی نقاط کار آن را به کاربردی‌ترین و برترین روش برش لیزر لوله تبدیل نموده است. دستگاه برش لیزر دارای روتاری مخصوص برش لوله، پروفیل و چند وجهی‌ها بوده و در ابعاد ۳ و ۶ متر ارائه می‌شود .

نکات مهم برش لیزر لوله

زاویه کونیک: به معنای تغییر قطر سوراخ در ضخامت برش است.
تولید پلیسه: قطعا هر چه پلیسه تولید شده بعد از برش کمتر باشد کیفیت نهایی بهتر بوده و نیاز به فرآیند ماشین‌کاری ثانویه کمتر می‌شود.
کرف (Kerf): کرف در واقع کوچک‌ترین شعاع قابل برش را مشخص می‌کند که وابسته به ضخامت ورق می‌باشد و بهتر است در طراحی لحاظ گردد. به عنوان مثال گوشه‌های بسیار تیز باید r ای حداقل معادل با کرف داشته باشد. همچنین حداقل سوراخ‌های قابل ایجاد در ورق‌های فلزی وابسته با ضخامت ورق است. بدیهی است که هر چه کرف دستگاه کمتر باشد قابلیت برش کانتورهای پیچیده‌تر و دنده‌های ریز ضخیم، بیشتر می شود.
سرعت برش: بستگی زیادی به قابلیت‌های دستگاه و توان اشعه لیزر دارد. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد امکان بالاتر بردن سرعت برش را فراهم می‌آورد.
صافی سطح: یکی از مهم‌ترین پارامترها در برش صافی سطح و عدم اکسید شدن می‌باشد که با تلفیق تکنولوژی‌های مختلف و تنظیم صحیح و با دقت پارامترهای کنترلی همچون نوع گاز، فشار گاز، سرعت برش و تنظیم توان اشعه لیزر ایجاد می‌شود.

برش لیزر

پولتوسعه دهندهوبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *